Pokud vkládáte Google mapu na web, tak se může skrze grafiku hodit ji mít v odstínech šedé.
více infoPokud využíváte Google Maps API tak jste se po 22.6.2016 nejspíše setkaly s chybou, že Vám najednou dané mapy nefungují. Navíc na webech spuštěných před daným datem je vše jak má a na localhostu také. Co se děje? Google zavedl pro použití jejich Google API takzvané klíče. S tím, že klíč není vyžadován pokud jste na localhostu, či Vaše doména již byla aktivní před 22.6.2016 .
více infoZprovoznit Google Maps API není nijak složité, ale když už používáme tuto mapu tak je vhodné v ní povolit hledání. Google Maps API to v základu nepodporuje a je třeba ho to naučit pomocí knihovny "places".
Hledání lze použít například pro zisk souřadnic dané adresy, když nevíme kde dané místo leží a potřebujeme do mapy kliknout na danm místě. Příkladů využí se nalezne hned několik.
Výsledkem je, že po zapsání řetězce, do hledacího bloku, Google začne nabízet reálné cíle, a ty zobrazí hledání v roletce.
<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=YOUR_API_KEY&libraries=places">
Samotnou možnost hledání dodává knihovna "Places", kterou je potřeba donačíst k samotnému načítání Google Maps API a to například takto:
Tento příklad přidá hledání do Google mapy za použití "Google Place Autocomplete".
Vygenerovat si "google mapu" není složité, ale jak do ní vložit svoji ikonu?
více infoPokud si vložíte do webu Google mapu vygenerovanou z webu (bez použití Google Maps API), tak pokud na dané stránce rolujete myší obsahem webu a najedete na tuto mapu, tak již nerolujete nže/výše ve webu, ale nastává přibližování/oddalování v rámci iframe Google Mapy. Velice často je potřeba tento efekt zrušit.
více infoPHP - Ostatní
JavaScript - Úvod do JavaScriptu
JavaScript - Příklady v JavaScriptu
(x) HTML - Úvod do HTML
CSS - Základy CSS