Parametr "wmode" je parametr u tagů "< embed >", "< iframe >" atd.. Je tedy použitelný pro "flashové" prvky, tak pro vložená videa z youtube, vimeo atd...
více info"Horké klávesy" zrychlují orientaci uživatele na stránce. Výsledkem je, že stránku lze ovládat jen pomocí klávesnice což je vhodné pro uživatele s horší orientací, či například slabozraké uživatele.
více infoPokud chcete vytvořit pynulý posuv z bodu "A" do bodu "B", tak Vám nezbývá nic jinéh než použít Javascriptové řešení. Každopádně mnohdy se lze bez Javascriptu obejít a tím pádem i snížit množství skriptů na webu a tak o chloupek urychlit samotný web.
více infoSkrze všemožné validátory kódu je často nutné zapisovat speciální znaky "jinak". Velmi častým případem je například znak "&" v url adrese. Ten se například přepíše na "&" a již to jako chyba není bráno. Fakticky to je to samé.
více infoPokud s uživately komunikujete přez Skype, či ICQ tak se hodí na webu zobrazit zda jste/nejste online, ale jak na to a optimálně automaticky? Více v článku.
více infoSkrze nepřenačtení stylů/skriptů se může stát, že Váš uživatel vidí web "rozsypaný" a to nikdy není dobré.
více infoV dnešní uspěchané době je nutné uživately dodat podstatné údaje co nejjednodušeji. Tudíž, pokud někde máme mail, tak chceme aby klik na daný mail způsobil vytvoření nové zprávy v našem mailovém klientovi. Klik na telefon pro změnu provedl vytáčení daného čísla.
Obojí bez nutnosti mít u sebe papír a tužku.
Nejspíše Vás napadne cesta přez použití Javascriptu, ale i samotné HTML dokáže tento problém vyřešit.
více infoHTML je zkratkou pro anglický název Hypertext MarkUp Language. HTML je jedním z prvních jazyků používaných pro programování internetových stránek, od svého vzniku prošel mnoha modifikacemi až do své dnešní podoby.
více infoDlouhá historie jazyka HTML začíná už vývojem hypertextů (tzn. odkazů ve webových stránkách), který odstartoval ve 40. letech 20. stol., kdy Vannevar Bush představil hypertextový systém Memex. V dalších letech byl následován například Douglasem Engelbartem (1963) a Tedem Nelsonem, kteří svůj život zasvětili globálnímu hypertextovému systému Xanada. Významnou osobností byl také Bill Atkinson známý populárním HyperCardem (1987).
více infoPHP - Ostatní
JavaScript - Úvod do JavaScriptu
JavaScript - Příklady v JavaScriptu
(x) HTML - Úvod do HTML
CSS - Základy CSS